FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Turnajový výjezd dorostu do Tanvaldu

Pantheří dorost vyrazil ke svému 1. turnaj v tomto roce.

Poslední turnaj loňského roku pro nás dopadl na výbornou, kdy jsme brali 6 bodů za 2 výhry a tak jsme chtěli navázat na vydařený závěr roku a nový rok začít v podobném stylu.

Na turnaj vyrazila tato sestava:

Bránu hájili: Žužan a Kája (oba si zahráli i v poli)

Obrana: Frodo, Bert, Vojta a Píma

Útok: Hozi, Adam M., Adam P., Vašek, Vinšák, Mára, Ruli, Svobi, Rigi

První zápas byl proti FBC Lomnice. S tímto soupeřem jsme již odehráli druhé utkání a opět bylo velice vyrovnané. Tentokrát se štěstí přiklonilo na naši stranu a dokázali jsme o jednu branku vyhrát. Soustředěný výkon a zkušeně dohrané utkání za brankou soupeře s míčkem na našich florbalkách nedovolil Lomnici žádný závěrečný tlak v 6ti bez brankáře. Výhra nad velmi silným soupeřem, 5:4, nás povzbudila do druhého zápasu s Florbal Jablonec.

S Jabloncem jsme také odehráli již druhý zápas. První zápas odehraný v říjnu 2022 se nám moc nevyvedl a po slušném začátku jsme zápas dohrávali v emocích a díky nekoncentrovanosti jsme utrpěli porážku 2:7. Stejný soupeř, ale úplně jiné nastavení v pantheřích hlavách znamenalo  poměrně rychlé vedení 2:0 během 1. třetiny a na začátku 2. třetiny dokonce 3:0. Během zápasu jsem diktovali tempo, ale od stavu 3:0 jsme soupeři dovolili několik přečíslení, která znamenala snížení stavu a v průběhu 3. třetiny se Jablonci dokonce podařilo vyrovnat. Naštěstí se nám povedlo obrat v utkání zastavit a 9 minut před koncem zápasu jsme zase odskočili na rozdíl jedné branky. Od tohoto okamžiku jsme opět zkušeně převzali tempo hry a drželi většinu času míček na svých florbalkách. Podobně jako s Lomnicí se nepovedlo Jablonci dostat do závěrečného tlaku a hry v 6ti bez brankáře a tak jsme mohli slavit další výhru a plný bodový zisk během jednoho turnaje.

Příští turnaj odehrajeme 28.1.2023 v Liberci na Aréně.