FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Článek

Liga mladších žáků - BLACK

V sobotu 24.11. zavítal náš tým do haly Gymnázia v Ústí nad Labem a sehrál další utkání 1. koše Ligy ml. žáků. Po navigačních problémech 1 vozu, který dorazil na poslední chvilku jsme nastoupili v sestavě: J. Abrt, M. Papírník, O. Vyšohlíd, Š. Smejkal, J. Svoboda, O. Vyvial, A. Petr, J. Hozák, J. Fohl, Š. Ježek, Š. Kakeš.

V prvním utkání po žalostných 5-ti minutách, kdy jsme ještě byli duchem na cestě a stavu 0:2 jsme začali soupeře doslova drtit, naše převaha byla obrovská, ale unikátní výkon soupeřova brankáře zapříčil poločasový stav 2:2. Ve druhém poločase byl obraz hry stále stejný, ale z ojedinělé situace 2 na 1 šel soupeř opět do vedení a tým Pantherů dokázal už jen vyrovnat na konečných 3:3.

Ve druhém utkání jsme po opravdové přestřelce porazili suvéréna soutěže, domácí tým Ústí nad Labem, v poměru 10:8. Po celé utkání jsme úspěšně proměňovali své střelecké příležitosti a utkání kontrolovali. Je jen škoda, že při vedení o 3-4 branky nedokážeme hrát více takticky, na podržení míčku na soupeřově polovině a stále se ženeme za dalšími brankami a tím otvíráme svou obranu. V utkání bylo několik výsledkových skoků, 5:1, 5:4, 7:4, 9:5, 9:8.

V posledním utkání, do kterého jsme nastoupili bez odpočinku, se projevila lepší fyzická kondice hráčů Litvínova a společně s našimi 2 tyčkami a 1 břevnem byla výsledkem prohra 3:4.

Celkově jsme odehráli dosun nejlepší turnaj. U některýchn hráčů je vidět veliké zlepšení, u některých menší, ale jako tým jdeme vzhůru. Za celý turnaj lze vyzdvihnout bezchybný výkon Matouše na postu obránce a dále pak střeleckou explozi Hoziho, který nasázel Ústí n. L. 6 branek.

Poslední letošní kolo odehrajeme v sobotu 22.12. v dalekém Litvínově tak snad si kluci napíší o předčasného Ježíška v podobě příznivého počasí :-)

PS: Závěrem omluva, spěchal jsem tak moc na turnaj naší přípravky v Liberci, že jsme se ani nevyfotili.

Jan Abrt, 28.11.2018 13:05