FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Článek

Muži byli úspěšní jen napůl, přesto mají první body ze hřišť soupeřů

Na chlapské panteří Áčko čekal poslední listopadový víkend daleký výjezd do Sokolova, resp. do Karlových Varů, kde se odehrál zápas se Sokolovem. Bohužel je třeba konstatovat, že dle toho vypadala i soupiska k utkání, neboť chlapi odjížděli do Varů v opravdu hodně prořídlé sestavě, a pouze s devíti hráči do pole (v tom byli ještě dva borci z B týmu, za což jim patří velký dík).

Ve Varech sehrálo panteří torzo poměrně vyrovnanou partii, když s vedoucím Sokolovem dokonce po dvou třetinách matche vedlo 4:5. Až v poslední části se naplno projevila početní převaha domácích a především díky velkým chybám, kterých se liberečtí v poslední části dopustili, došel Sokolov ke konečnému výsledku 10:6. Spekulace nad tím, jak by mohl zápas dopadnout, kdyby liberečtí přistoupili k výjezdu zodpovědněji, jsou v tuto chvíli již zcela zbytečné.

V neděli večer pak čekal Pantery další výlet, tentokráte do Lovosic. Panteři, doplnění opět dvěma hráči z béčka tentokráte odjeli, alespoň s na kompletními dvěma lajnami. Panteři měli v zápase v Lovosicích od začátku herně navrch a i přesto, že po první třetině prohrávali 2:0, dokázali nepříznivý vývoj utkání otočit a přivézt letos první body ze soupeřova hřiště. Ke konečnému výsledku 3:7 z pohledu domácích Lovosic, přispěl velkou měrou domácí gólman, který chvílemi předváděl dech beroucí zákroky a držel Lovosice dlouho na dostřel.

Panteři se tak po polovině soutěže usadili na s pátem místě divize A, které budou moc vylepšit v půli prosince, kdy doma přivítají týmy Teplic a Ústí, které okupují místa před nimi. Hájit svojí stoprocentní domácí bilanci budou v sobotu 16/12 od 16hodin (zápas s Teplicemi) a v neděli 17/12 od 14:30 proti Ústí.

Jan Obermann, 27.11.2018 20:02