FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Článek

Turnaj přípravky a minipřípravky na Home Credit aréně

Liberecká hokejová Home Credit aréna se v sobotním odpoledni změnila ve florbalovou základu. Hrálo se na třech hřištích a s přípravkou FBC Panthers Orange a Black se ukázal i nově sestavený tým nejmenších - minipřípravka.

Ta si zahrála proti hráčům a hráčkám z Liberce a Semil. Podívaná to byla náramná. 4 zápasy a v každém pokrok ve výkonech. Nadšení a zaujetí pro hru od všech.

Protože se nám zápasy přípravky Orange a Black časově kryjí, tak přinášíme koment k blackům. Vystoupení „oranžád“ zhodnotila koučka Martina.

V prvním zápase jsme se s konkurenčním FBC Liberec black tahali dlouho o vedení. Zápas byl herně, vyrovnaný, ale nepozornost a nesoustředěnost ve druhé půli rozhodly o výhře soupeře v poměru 6:3. „Chlapi vykecávat v cukrárně u větrníku, ne na střídačce…jinak jste na ně měli“.

Po té se proti nám postavil tým Šluknovsko - Česká Lípa. Že s tímto soupeřem to máme remízové jsme dnes potvrdili výsledkem 5:5. Na rozdíl od duelu v Rumburku jsme zapracovali na obranné hře a inkasovali o 4 branky méně než v úvodním měření sil. Dotahovat jsme však museli dvoubrankové manko a vystavili zvýšenému srdečnímu zatížení trenéra Jardu. Následné vyšetření EKG však podezření na srdeční arytmii a tím i následky nepotvrdilo.

Po krátké přestávce jsme nastoupili do duelu se Semily. Ty se ukázaly jako houževnatý soupeř a oproti prvnímu vzájemnému zápasu prokázaly velké zlepšení. Zkušenějším závěrem a také za pomocí 2 vlastních gólů „reds“ jsme vybojovali vítězství 9:6. Nutno dodat, že jsme bojovali i v mimoflorbalovém souboji s procházejícím čertem, který psychicky rozhodil i některé otrlé borce naší sestavy.

Zhodnocení: vyzkoušeli jsme si hru na 2 lajny a u některých se to projevilo na fyzičce. Někdy proto asi scházel i vyšší „drive“ a akčnost při snaze získat míček nebo zastavit soupeře. Viděli jsme i spoustu pozitivních florbalových věcí, jako byla snaha o kombinační hru a pěkné zakončení.

Odpoledne si děti prodloužili mikulášskými soutěžemi a za odměnu si odnesli také dárek. Pro nás tím dárkem bylo nadšení a radost hráčů a hráček ze hry. Přispěla k tomu organizace ze strany FBC Liberec a podpora rodičů fanděním.

Sestava minipřípravky: Basl M., Drbohlav D., Koutník H., Nyklová Š., Sluka L., Svobodová A., Kavan V.

Sestava přípravky blacků: Doubrava V. – Daněk J., Doubrava Š., Machart J., Koutecký P., Kolář V., Patočka T.

Martin Němeček, 15.12.2017 13:40

Další články

Dnešní den vstoupili do ligových zápasů i naši nejmladší - PŘÍPRAVKA

Dnešním dnem vstoupila do ligových zápasů i naše nejmladší kategorie – PŘÍPRAVKA.Martina Sluková, 13.10.2018 15:37

Nábor mládeže na Sport Live 2018

Sobota 8.září od 9 do 17 hodin Home Aréna Liberec - stánek číslo 9Tomáš Szabo, 06.09.2018 08:27

Rozpis tréninků 2018/2019

Plán rozpisu tréninků a termíny víkendových turnajů.Tomáš Szabo, 30.08.2018 09:19

Soustředění mládeže ve Sport Parku Liberec

Tradiční před sezónní soustředění mládeže klubu FBC Panthers Liberec v areálu Sport Parku Liberec. V termínu od pondělí 27. srpna do pátku 31. srpna 2018 pro kategorie přípravky a elévů, tj. ročníky 2008 a mladší.Tomáš Szabo, 22.04.2018 21:19

Turnaj přípravky Black v Železném Brodě

Společně s oranžádami hráli ve stařičké železnobrodské hale i blackové Panthers. Taktéž jejich sestavu ovlivnila početná marodka. Ale co se dělo…Martin Němeček, 03.02.2018 15:39