FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Článek sezóna 2017 / 2018

Turnaj přípravky a minipřípravky na Home Credit aréně

Liberecká hokejová Home Credit aréna se v sobotním odpoledni změnila ve florbalovou základu. Hrálo se na třech hřištích a s přípravkou FBC Panthers Orange a Black se ukázal i nově sestavený tým nejmenších - minipřípravka.

Ta si zahrála proti hráčům a hráčkám z Liberce a Semil. Podívaná to byla náramná. 4 zápasy a v každém pokrok ve výkonech. Nadšení a zaujetí pro hru od všech.

Protože se nám zápasy přípravky Orange a Black časově kryjí, tak přinášíme koment k blackům. Vystoupení „oranžád“ zhodnotila koučka Martina.

V prvním zápase jsme se s konkurenčním FBC Liberec black tahali dlouho o vedení. Zápas byl herně, vyrovnaný, ale nepozornost a nesoustředěnost ve druhé půli rozhodly o výhře soupeře v poměru 6:3. „Chlapi vykecávat v cukrárně u větrníku, ne na střídačce…jinak jste na ně měli“.

Po té se proti nám postavil tým Šluknovsko - Česká Lípa. Že s tímto soupeřem to máme remízové jsme dnes potvrdili výsledkem 5:5. Na rozdíl od duelu v Rumburku jsme zapracovali na obranné hře a inkasovali o 4 branky méně než v úvodním měření sil. Dotahovat jsme však museli dvoubrankové manko a vystavili zvýšenému srdečnímu zatížení trenéra Jardu. Následné vyšetření EKG však podezření na srdeční arytmii a tím i následky nepotvrdilo.

Po krátké přestávce jsme nastoupili do duelu se Semily. Ty se ukázaly jako houževnatý soupeř a oproti prvnímu vzájemnému zápasu prokázaly velké zlepšení. Zkušenějším závěrem a také za pomocí 2 vlastních gólů „reds“ jsme vybojovali vítězství 9:6. Nutno dodat, že jsme bojovali i v mimoflorbalovém souboji s procházejícím čertem, který psychicky rozhodil i některé otrlé borce naší sestavy.

Zhodnocení: vyzkoušeli jsme si hru na 2 lajny a u některých se to projevilo na fyzičce. Někdy proto asi scházel i vyšší „drive“ a akčnost při snaze získat míček nebo zastavit soupeře. Viděli jsme i spoustu pozitivních florbalových věcí, jako byla snaha o kombinační hru a pěkné zakončení.

Odpoledne si děti prodloužili mikulášskými soutěžemi a za odměnu si odnesli také dárek. Pro nás tím dárkem bylo nadšení a radost hráčů a hráček ze hry. Přispěla k tomu organizace ze strany FBC Liberec a podpora rodičů fanděním.

Sestava minipřípravky: Basl M., Drbohlav D., Koutník H., Nyklová Š., Sluka L., Svobodová A., Kavan V.

Sestava přípravky blacků: Doubrava V. – Daněk J., Doubrava Š., Machart J., Koutecký P., Kolář V., Patočka T.

Martin Němeček, 15.12.2017 13:40

Další články

Přípravka se zúčastnila neligového vánočního turnaje v Jablonci nad Nisou

O třetí adventní neděli se přípravka zúčastnila neligového vánočního florbalového cupu v Jablonci nad Nisou. Na turnaj se sjely týmy z Koberov, České Lípy, 2 domácí jablonecké a za nás oranžády a blackové.Martin Němeček, 19.12.2017 12:00

Panterčata BLACK se vydala až do Ústí nad Labem

Na dlouhý ligový výjezd se v sobotu 25.11. vydala panterčata až do Ústí nad Labem. Cesta podél druhé nejdelší české řeky a její okolí vybízela k zeměpisným i technickým otázkám dospěláků směrem k našim ratolestem. A některé odpovědi nás věru pobavili. Ale do ústeckého kraje jsme vyrazili především za florbalem.Martin Němeček, 27.11.2017 22:30

První domácí turnaj přípravky Black

K dalším ligovým zápasům jsme nemuseli zajíždět mimo Liberec a odehráli je na hale míčovýchMartin Němeček, 06.11.2017 11:15

Přípravka Orange odehrála první domácí turnaj

Dnes za brzkých ranních hodin (neděle 7:30 je vážně brzy :-)) se přípravka začala chystat na svůj první domácí zápas.Hana Ježková, 05.11.2017 19:00

Ligový turnaj přípravky Black v Rumburku

V sobotu 21. října vyjela přípravka Black k ligovému turnaji do Rumburku, kde ječekali zápasy s Českou Lípou, Semily a ChomutovemMartin Němeček, 22.10.2017 12:30