FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Brno OpenGame 2023

Brno OpenGame 2023

Ňéma

Brno OpenGame 2023

Výběr hráčů Fbc Panthers Liberec posílený o 2 hráče z oddílu SCC Semily se ve dnech 22.-25.6. zúčastnil čtyřdenního florbalového turnaje Brno OpenGame 2023 v kategorii mladších žáků. Celorepubliková akce čítala v této věkové skupině 65 družstev.

Parta hráčů a trenérů vyrazila z Liberce autobusovou linkou do Prahy. Již po cestě jsme zjistili, že navazující spoj do jihomoravské metropole nabírá značné zpoždění, a tak jsme museli změnit dopravu a narychlo objednali vlak. Cesta byla příjemná a do Brna jsme dorazili včas a stihnuli tak registraci i ubytování na vysokoškolských kolejích VUT.

První zápas jsme hráli od 19h proti F.A.T.R. Dubňany Škorpióni. Než jsme se v naší premiéře rozkoukali, tak se soupeř ujal vedení. Herně jsme byli lepším týmem, vytvářeli si více brankových příležitostí, ale s jejich proměňováním jsme měli problémy. Trpělivou hrou jsme však vyrovnali a poté přidali vítězný gól. Výsledek 2:1 nás povzbudil pro další boj ke kterému jsme se přesunuli do jiné haly. Ve večerním klání od 21,15h jsme poměrně hladce přehráli valašský tým ze Vsetína a připsali si druhé vítězství.

Času na odpočinek příliš nebylo, protože v pátek nás čekal ranní zápas proti IBK Vakla, výběru hráčů Karlovy Vary a Kladno. Soupeř byl nad naše síly. Dokázal využít našich taktických nedostatků při střídání a hře v oslabení. Prohra 3:7 byla zasloužená.

Mezizápasový program jsme vyplnili krátkým odpočinkem na ubytku a návštěvou minigolfu.

Večer nás čekalo derby s Panthers, těmi pražskými. Zápas se nám nevyvedl a až v průběhu druhé půle jsme dokázali více vzdorovat. Prohra 1:6 byla i důsledkem slabé produktivity v zakončení. Stínem zápasu bylo zranění Jendy Basla, který ani za rozhodnutého stavu nevypustil souboj při bránění a po srážce s protihráčem utrpěl zranění klíční kosti. Po návštěvě nemocnice a diagnóze zlomeniny pro něj turnaj skončil.

Ve skupině jsme se umístili na 3. místě a čekali na soupeře pro play-off. Tím byl Hradec Králové, též třetí v té své. Začátek byl snový a poločas jsme končili pohodovým stavem 4:0. Ten jsme postupně navýšili až na 7:0. Pak však došlo k polevení v nasazení, soupeř snížil a již 5 min. před koncem se odhodlal k power-play v níž vsítil dvě branky a nakonec jsme si oddechli, že jsme zápas dohráli 7:5.

Postup do osmifinále a tým UNITE Praha, který v základní části turnaje vyhrál suveréně všechny zápasy se skóre 46:1. Nabuzení jsme však sehráli jedno z nejpovedenějších utkání a soupeře i přes porážku 4:8 značně potrápili, ukázali herní dovednost a bojovné vlastnosti. Tahle porážka byla „koukatelná“ a na výkon hráčů můžeme pohlížet s hrdostí.

Celkové umístění v lepší polovině účastníků turnaje lze hodnotit pozitivně. Proti silnějším soupeřům jsme objevili chyby a nedostatky, které chceme postupně odstraňovat. Potenciál herní i morální družstvo má. Turnaj nám přinesl zejména zjištění, že soudržný kolektiv nestojí jen na sportovních výsledcích a společně strávené chvíle byly zábavné. Velké ocenění patří také trenérům Mírovi za perfektně zvládnutou dopravní logistiku do Brna, v něm i zpět do Liberce (nacestovali jsme „šalinou“ několik stovek kilometrů) a Šáry, která zajišťovala gastro celé akce a s vlídností jí vlastní nahrazovala „maminkovskou“ péči hráčům pro případ stesku po domově.

Díky i vám rodičům, že jste své děti podpořili a umožnili se nám zúčastnit takové akce, která nám přinesla mnoho zážitků a krásných emocí.

Vítězem turnaje se stal tým Bivoj Litvínov, se kterým se utkáváme v rámci regionální ligy. Další liberecký tým FBC Liberec vypadnul v osmifinále s týmem z Dubňan, který jsme porazili ve skupině.

Sestava Fbc Panthers: Střižík J. – Kavan V., Patočka T., Valášek K., Trakal P., Koutník H. – Helebrant T., Doubrava Š., Helebrant J., Isach T., Horáček J., Kyloušek D., Basl J, Kohun D., Vaněk L.

Děkujeme též firmě Hygia za finanční příspěvek na pokrytí nákladů akce.

Martin Němeček, 27.06.2023 08:02

Další články

Rozpis tréninků 2023/2024

Nová florbalová sezóna se nezadržitelně blíží a všichni trenéři se už těší na mladé pantery i panterky. Níže naleznete rozpis tréninků, které se budou konat na halách míčových sportů. Nábor nových hráčů i hráček probíhá v rámci tréninků jednotlivých kategorií podle ročníku narození. Stejně tak se na nové kamarády těšíme v sobotu 9.září na akci SportLive v Home Credit Aréně od 9 do 16 hodin.Tomáš Szabo, 25.08.2023 19:23

Zákupy 2023 - 7.den - pátek

Závěrečný den, závěrečné hry, vyhlašování výsledků, odvetný fotbal proti zákupské mládeži a finálový florbalový turnaj.Tomáš Szabo, 04.08.2023 22:14

Zákupy 2023 - 6.den - čtvrtek

Dopolední atletický víceboj aneb konečně je krásně, jak se sluší a patří na srpen. Masážní salón firmy Stříža a spol. po atletice. Odpolední zápas proti domácí zákupské mládeži. Zkouška koupaliště a studené vody. Narozeninová oslava osmnáctin a večerní florbal. Tomáš Szabo, 03.08.2023 23:41

Zákupy 2023 - 5.den - středa

Dopolední hry a florbal. Odpolední výlet do bazénu a večerní florbal. Tomáš Szabo, 02.08.2023 22:43

Zákupy 2023 - 4.den - úterý

Déšť, cvíčo, déšť, florbal, déšť, který překvapivě po poledním klidu ustal a pustil nás i na venkovní hřiště. Tomáš Szabo, 01.08.2023 23:55