FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Dorostenci natahují šňůru zápasů bez prohry.

Nepodařilo se nám prodloužit řadu výher, ale neporazitelnost si držíme již 8 zápasů.

Pantheří dorost pořádal turnaj v Liberci, 25.2.2023, a nevedl si vůbec špatně.

Prvním soupeřem nám byl náš liberecký rival, FBC Liberec B, a tak se dalo očekávat derby se vším všudy. Předpoklady se naplnily, když po velmi vyrovnaném utkání odešli oba liberečtí rivalové smírně za stavu 3:3.

První polovinu zápasu jsme měli mírně navrch my a jen výborný výkon brankářky v bráně FBC Liberec, ze které jsme během zápasu udělali gólmanku do nároďáku, znamenal hubené vedení po druhé třetině o jeden gól.

Ve třetí třetině se hra vyrovnala a soupeř 2x trestal naše zaváhání při rozehrávce. Již se schylovalo k závěrečné fázi zápasu a naší powerplay, když se nám podařilo srovnat 3 minutky před koncem. Nerozhodný stav vydržel až do konce zápasu.

Ve druhém zápasu jsme změřili síly s papírově slabším soupeřem z České Lípy – FBC Šluknovsko Česká Lípa B. V zápasu dostali příležitost i hráči, kteří stabilně nehrají. Mohli tak nasbírat cenné zkušenosti do příštích utkání a poprat se o místa v sestavě.

Trochu divoké skóre zavinila střelecká chuť našich borců, kteří se občas nestačili vrátit z předbrankového prostoru soupeře. Vývoj zápasu jsme si zkušeně pohlídali a i když se ve třetí třetině blížila dramatická koncovka, nakonec se drama nekonalo.

Střelecké dostihy skončily na skóre 15:8. Tomu se říká útočná hra pro diváky na obou stranách 😊 aneb kdo se vrací nevěří golmanovi.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na pořádání našeho turnaje a také děkujeme rodičům za jejich povzbuzování při obou našich zápasech.

Příští turnaj máme 11.3.2023 v Litvínově a již teď jsme zvědaví, zda se nám podaří protáhnout šňůru neporazitelnosti.

Jan Burkoň, 27.02.2023 16:03