FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

NisaOpen 2022 - mladší žáci

NisaOpen 2022 - mladší žáci

1

Na 2. termín mezinárodního florbalového turnaje NisaOpen 2022 se po povedeném představení elévů přihlásili hráči kategorie mladších žáků. Tým vystupoval pod názvem QR kódi a byl doplněn i dvěma hráči z České Lípy.

Turnaj byl opět třídenní se začátkem již v pátek a vrcholil v neděli vyřazovacími boji.

V základní skupině jsme na úvod změřili síly s pražskou Spartou. Výběr označený red měl na soupisce z poloviny o rok starší dívky, což pobízelo k lehkému podcenění, ale o to překvapující bylo, jak byl zápas vyrovnaný a bylo nutné vynaložit maximální úsilí, abychom dosáhli konečného remízového stavu 3:3, za který jsme byli docela rádi. V sestavě jsme zkusili pro některé hráče netradiční posty, a tak souhra trochu vázla.

Do druhého zápasu proti Falconu jsme však vstoupili famózně a přesvědčivým výkonem zvítězili 10:1.

Sobotní duel s Benešovem přinesl vyrovnaný a tuhý mač a při lepším proměňování šancí jsme mohli brát i vyšší výhru než 4:2.

Podvečerní souboj o první místo ve skupině s Karlovými Vary nabídnul pohledný florbal, vyhecovaný zápas na palubovce i v hledišti, kdy jsme se mohli opět spolehnout na podporu našich fans, kteří za námi stály celý tournament. Hra měla spád, šance oba týmy. Dlouho bezbrankový stav vydržel až do druhého poločasu, kdy se trefili hráči z lázeňského mančaftu a vedení zvýšili dalšími dvěma zásahy. Po snížení na 1:3 svitla ještě naděje, ale dva rychle inkasované góly v závěru jí odvály.Přesto spokojenost s úrovní zápasu a výkonem.

Již od pátku spolu hráči a tréňa Romi Kopecsson trávili mezizápasové přestávky, aby udrželi partu a naladili se na náročný turnajový program, kde touha byla dojít v bojích o medaile co nejdále. Nechyběla návštěva plaveckého bazénu a místní pizzerie a také restaurace zdravé výživy MC´Donalds. Do našeho plánu však nečekaně zasáhla šířící se viróza. Střevní potíže postihly několik hráčů, a tak jsme do vyřazovací části pavouka nastoupili oslabení, což otřáslo s výkonem i sebevědomým družstva.

Osmifinálový duel se Spartou Yellow byl herně vyrovnaný, vedoucí branka nás uklidnila a ještě 6 minut před koncem jsme vedli 3:1 a hráli přesilovou hru. Netakticky jsme však 2 x propadli při bránění a rázem se strachovali o postup. Remíza v základní hrací době a následovaly nájezdy. V těch jsme byli na rozdíl od soupeře alespoň 1 x úspěšní a postoupili do čtvrtfinále.

Tam nás čekal pozdější vítěz celého klání Wizards Praha. Vstup do zápasu se nám nepodařil. Působili jsme zakřiknutě a aktivní hra soupeře nám dělala značné potíže. Resultovala z toho prohra 1:8 a loučení s turnajem. Soupeř předváděl špičkový mládežnický florbal.

Přestože jsme tajně doufali v lepší umístění než dělené 5.-8. místo, tak lze vystoupení týmu hodnotit pozitivně. Herní výkony a charakter kolektivu ukázal svou tvář a v široké konkurenci obstál.

Martin Němeček, 30.05.2022 11:52

Další články

Sezóna 2022/23: začínáme v pondělí 5.září

Informace k nové sezóně. Rozdělení kategorií podle ročníků. Časy a místa tréninků.Tomáš Szabo, 21.08.2022 17:06

Florbalové hry Česká Lípa 2022

Martin ŇémaMartin Němeček, 20.06.2022 18:50

Panteři vyhráli Frýgames

Tým Panthers Válec složený ze současných hráčů a jedné bývalé opory Erla, ovládl letošní ročník trojkového turnaje Frýgames.Jan Obermann, 12.06.2022 18:09

NisaOpen 2022 - elévové

24.5.2022Martin Němeček, 24.05.2022 15:09

Prague floorball cup Spring 2022

Prague floorball cup Spring 2022Martin Němeček, 16.05.2022 00:00