FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Článek

Starší žáci vezou vítězství z dalšího ligového turnaje, který se odehrál v Semilech

První prosincovou sobotu vyjeli starší žáci na další turnaj do nedalekých Semil. Kluky čekaly další důležité zápasy, které je mohly posunout do vyšší skupiny v soutěži. Sešli se v sestavě 9+1, takže ani tentokrát se bohužel nedaly sestavit dvě "pětky". Opět se tedy herně kombinovalo a kluci se prostřídali na všech postech.

První zápas kluky čekal s domácími SCC Semily. V sezóně už proběhlo jedno vzájemné utkání na prvním domácím turnaji, kde jsme prohráli 3:6. Přes velikou podporu domácích fanoušků se Panteři dokázali koncentrovat na hru a po minutě a půl se ujali vedení. Domácí sice ve čtvrté minutě vyrovnali, ale po sedmi vteřinách jsme si vzali vedení zpátky. Do konce první půlky se nám podařilo přidat další gól a první půlka zápasu končila se skórem 1:3. Střely na branku pouze 4:4. Druhá půlka zápasu již byla na střely bohatší 8:12, ale góly padaly až ke konci zápasu. Vedení se však povedlo ubránit a výhra 2:5 byla naše. Naopak pro Semily to byla první prohra v letošní sezóně.

V dalším utkání jsme nastoupili proti FBC Liberec C, papírově slabšímu soupeři. Bohužel kluci se naprosto ve všem přizpůsobili nižší úrovni hry a po půl minutě hry prohrávali. Každý jejich gól byl velmi těžko vymyšlený a soupeř jim dával velmi zabrat. První polovinu zápasu prohráváme 3:6. V druhé půlce zápasu se opět kluci herně našli a dovedli zápas otočit do těsného vítězství 7:6 (střely na branku 15:14). Tento výsledek odpovídá předvedenému laxnímu přístupu ke hře, která se občas Panterům jeví jako předem vyhraná.

Do posledního zápasu s FBC Vipers Most kluci nastoupili s velkým odhodláním odčinit špatný výkon z předchozího utkání a začátek se jim vydařil. Po necelé minutě dali první gól a v osmé minutě přidali další. Soupeř však do konce první půlky srovnal na 2:2 a druhá polovina tedy začínala na novo. Opět se nám podařilo po půl minutě vstřelit gól, ale soupeř odpověděl stejně. Vždy po našich chybách v obraně, kdy jsme soupeřili nechali příliš volného prostoru. Stejná situace se opakovala znovu a stav byl v polovině druhé části 4:4. Více štěstí však v závěru měl soupeř, který nás podruhé v sezóně poráží, tentokrát 4:5 (střely na branku 13:11).

I přes poslední prohraný zápas jsme uhájili vítězství ve čtvrtém výkonnostním koši a čekáme na rozdělení košů pro příští turnaj.

Sestava:
brankář: Vávra Jan Antonín
hráči: Franc Jan, Horan Tomáš, Huryta Lukáš, Petr David, Ptáček Martin, Smutný Filip, Svatuška Martin, Šimáněk Jakub, Zoreník Robert

Jiří Smutný, 05.12.2017 09:30

Další články

Starší žáci na prvním turnaji v sezóně

V neděli navštívili starší žáci halu v Turnově na svůj první turnaj v sezóně.Vendula Petrová, 26.09.2018 21:32

Nábor mládeže na Sport Live 2018

Sobota 8.září od 9 do 17 hodin Home Aréna Liberec - stánek číslo 9Tomáš Szabo, 06.09.2018 08:27

Rozpis tréninků 2018/2019

Plán rozpisu tréninků a termíny víkendových turnajů.Tomáš Szabo, 30.08.2018 09:19

Starší žáci ovládli poslední turnaj v Raspenavě

V sobotu 21. dubna sehráli starší žáci Panterů poslední turnaj aktuální sezony.Jan Obermann, 26.04.2018 09:20

Starší žáci odehráli dva turnaje

Mladé panteří šelmy se zkraje března představili na domácím kolbišti, v hale Home Credit Arény, kde za mohutné podpory fanoušků postupně sehráli střetnutí s Jabloncem, Litvínovem a Chomutovem.Jan Obermann, 26.03.2018 14:45