FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Muži o víkendu úspěšní jen napůl

Do pátého a šestého kola se přehoupla Divize B mužů, a od těch, kteří hájí barvy Panthers Liberec, se čekalo potvrzení vedoucí pozice v tabulce zvlášť, když jim v sobotu 19/10 byl soupeřem tým z nedalekých Koberov. Panteři nastupovali do zápasu jako vedoucí tým Divize, zatímco soupeř okupoval úplně opačný pól tabulky.

Samotné utkání ovšem ukázalo, že postavení v tabulce ještě nikomu zápas nevyhrálo, a tak se domácí panteři nestačili první dvě třetiny divit, co se na palubovce děje. Po druhé periodě svítilo na ukazateli nepříznivé skóre 1:4 z pohledu domácích, a nutno říci, že zcela zaslouženě.

Zkraje třetí části padlo po jedné brance na každé straně, a nastal tak čas pro tradiční panterský finiš, který vyústil na konci třetí části ve vyrovnání na 5:5. Poslední slovo měli ovšem hosté, kteří přidali ještě vítěznou branku na 5:6 (po utěšené ráně od mantinelu) a následně si pojistili vítězství střelou do opuštěné svatyně. Panteři, tak letos utrpěli první porážku v poměru 5:7. Vzhledem k předvedenému výkonu v prvních dvou třetinách, to opravdu byla porážka spravedlivá a zasloužená.

V neděli dorazil do Liberce B tým Startu 98. V tomto utkání naopak liberečtí nenechali nic náhodě a od začátku matche drželi jeho otěže pevně ve svých rukách. Již průběžné vedení 5:0, během první třetiny dávalo tušit, že tentokráte  se problémy s produktivitou čekat nedají.

Panteři nepolevili ani v dalších částech zápasu, a vzhledem k tomu, že soupeř z Prahy nekladl výrazný odpor, zastavilo se finální skóre až na stavu 18:6. Muži si tak i po nekompletním 6. kole udrželi vedoucí postavení v tabulce, ovšem Hradec Králové v případě výhry v dohrávaném utkání může liberecké o bod předstihnout.
Jan Obermann, 20.10.2019 20:22