FBC PANTHERS LIBEREC

Oficiální stránky florbalového klubu

Muži mají z prvního výjezdu 4 body

Po dubnové nepodařené baráži o udržení Národní ligy nastoupili muži Pantherů první hrací víkend Divize v Rokycanech a v Plzni. Zápas v Rokycanech byl na plánu v sobotu 23. Září, ten v Plzni, s místní Slavií VŠ, o den později.

Sobotní zápas proti Rokycanům nezačali muži nejlépe a v průběhu úvodní části ztráceli již 3:0, nicméně projevily se zkušenosti nasbírané v Národní lize a do konce druhé periody se dokázali dotáhnout na smírné skóre 4:4. Poslední třetinu pak zvládli o kousek lépe než soupeř z Rokycan a připsali si tak 3 body za těsnou výhru 6:7.

Nedělní match přinesl podobný scénář v úvodní dvacetiminutovce, po které Pantheři prohrávali 5:3. Po výborné druhé třetině, kterou liberečtí vyhráli 0:3 přišla poslední dvacetiminutovka, kde Pantheři zuby drápy bránili nejtěsnější vedení. V samotném závěru, při hře plzeňských v 6 bez brankáře, ovšem neodolali a tak se body po 60minutách dělily po skóre 8:8. Bonusový druhý bod si pak připsala domácí Plzeň, když rozhodla ukrytou střelou v přesilovce ukončila tím velice zajímavý zápas plný zvratů.

První šance vidět Panthery na domácí palubovce Home Credit arény bude 7. A 8. října, kdy šelmy přivítají Ústí a Teplice.

Jan Obermann, 25.09.2017 08:00